[metaslider id="9331"]

Bajnokok Ligája selejtezők

Az idei Bajnokok Ligája csoportkörének mérkőzései is izgalmakat hoztak a futball kedvelőinek. Ráadásul a nyári átigazolások egy plusz csavart hoztak az egészbe.

Sevilla – Red Bull Salzburg 1-1

A 10. percben Diego Carlos, a Sevilla kapusa szabálytalanul állította meg a Red Bull Salzburg, 19 éves csatárát, Karim Adeyemit. A játékvezető tizenegyessel büntette a szabálytalanságot, amit Adeyemi ki is hagyott.

Viszont a 21. percben egy újabb tizenegyesre került sor, amit az ugyancsak fiatal salzburgi játékos, Luka Sucic be is lőtt a kapuba.

Az egyenlítésre is egy tizenegyes által került sor, amit Ivan Rakitic, a Sevilla játékosa rúgott be a 42. percben. Így a végeredmény döntetlen lett.

Young Boys – Manchester United 2-1

A vörös ördögök szeptember elején sikeresen leigazolták régebbi csatárukat, Cristiano Ronaldót. A szurkolók és a csapat vezetősége is nagy elvárásokat támasztottak a világklasszis elé, viszont a régi csapatba sem olyan könnyű azonnal beilleszkedni. Ennek ellnére Ronaldo a 13. percben már gólt lőtt. A szünetet követően a Young Boys csapata a 66. percben Moumi Ngamaleu góljával egyenlített. Az 5 perces hosszabbításban Jesse Lingard a Manchester United középpályása rosszul adott haza, erre csapott le Jordan Siebatcheu és szemrebbenés nélkül belőtte a labdát a kapuba, ezzel beállítva a végeredményt.

Lille – Wolfsburg 0-0

A Lille és Wolfsburg rajongói nem láthattak gólt a meccs alatt. Viszont a piros lap itt sem maradt el, amit a farkasok hátvédje John Brooks kapott szabálytalansága miatt.

Villarreal – Atalanta 2-2

Itt is döntetlent játszott a két csapat, de a nézők már láthattak gólokat.

Már a 6. percben örülhettek az Atalanta szurkolók Remo Freuler lapos góljának. Az ellenfél válasza a 39. percben érkezett a spanyol Manu Trigueros találatával. A hazai spanyol klub előnyre tett szert a frissen érkezett Arnaut Danjuma Grieneveld segítségével. De az „istennők” nem hagyták ezt annyiban és 83. percben Robin Gosens be is vette a kaput.

Chelsea – Zenit 1-0

A tavalyi Bajnokok Ligája győztes Chelseatől többen számítottak egy erősebb meccsre. De az orosz csapat csak egy gólt tudott lőni azt is a 69. percben Romelu Lukakunak köszönhetően.

A gyengébben játszott meccs után derült ki, hogy Reece James otthonát kirabolták, kamerafelvétel is készül az esetről, amit a hátvéd ki is rakott Instagram oldalára. Az emberek segítségében reménykedik, hátha valaki felismeri az elkövetőket, ugyanis a széfjéből ellopták a BL győzelemért, az Európai Szuperkupa sikerért, és a EB második helyért járó ezüstérmet.

Malmö – Juventus 0-3

A 23 percben Bentancur középre adta a labdát, ami hiába volt alacsonyan, a brazil Alex Sandro befejelt.

Morataval szemben szabálytalankodott a Malmö hátvédője, Nielsen. Emiatt Dybala büntetőjének köszönhetően 0-2 lett az állás.

Az első félidő hosszabbításában Morata is úgy érezte, hogy neki is kijár egy gól, amit meg is szerzett.

Barcelona – Bayern München 0-3

Nem titok, hogy a Barcelona anyagi gondokkal küszködik, ezért is voltak rászorulva, hogy eladják Messit és Griezmannt. Az előbbi játékos neve már összefűződött a klubbal, emiatt sokak számára érthetetlen volt, hogy nem onnan vonult nyugdíjba.

Végig a németek irányították a meccset, a Barca játékosai alig fértek az ellenfél kapujához. Több próbálkozás után a 34. percben Thomas Müller megszerezte a vezetést. Robert Lewandowski is felvette a góllövő cipőjét és az 56. majd a 85. percben is hálóba talált.

A meccs elején is világosan látták a játékosok a helyzetet.

„A 8-2-es eredményt nehéz volt megemészteni, de most teljesen mások a körülmények. A legfontosabb az, hogy csapatként játszunk. Tisztában vagyunk vele, hogy Leo már nincs velünk, így nem számíthatunk az egyéni képességeire, de ezt le kell küzdenünk, meg kell szoknunk nélküle játszani. Nehéz lesz, de lelkesek vagyunk, és meglátjuk meddig tudunk eljutni” –  nyilatkozta Sergio Busquets, Barcelona középjátékosa.

„Természetesen nem felejtjük el a 2020-as játékunkat, és azt az eredményt, de ez két új mérkőzése, és a két nagyon nehéz mérkőzés. Izgatottan várjuk, hogy elkezdhessük az idei BL szezont. – mondta Manuel Neuer, Bayern München kapusa.

Dinamo Kijev – Benfica 0-0

Igaz, hogy nem született gól a meccs alatt, viszont több próbálkozást is lehetett látni, mind a két csapattól. Mind a két oldalról 4 kapura tartó lövés volt.

Besiktas- Dortmund 1-2

A török csapat kezdte jobban a meccset, de mégis a 20. percben ez megfordult, amikor egy pontos gólpasszt kapott Jude Bellingham.

A fiatal rendkívül tehetséges Haaland sem maradt ki a gólszerzésből és kicselezve a hátvédeket már a kapuba is tette a labdát.

A hazaiak csak a második félidő legvégén, a 94. percben tudtak szépíteni, Moratanak köszönhetően.

Sheriff – Sahtar 2-0

Hiába birtokolta egész meccs alatt a labdát a Sahtar Doneck, a Sheriff mégis sikeresen győzedelmeskedett felettük. A 16. percben Adama Traoré lőtte be 14 méterről a labdát. Majd a 62. percben mutatott be Momo Yansané egy gyönyörű fejest, a labda a jobb felső sarokba talált be.

Inter – Real Madrid 0-1

Kezdetben Inter játszott aktívabban, de a „Királyi Gárda” is felvette a versenyt. Az Internek hiába volt több kapura tartó lövése, Rodrygo Goes egy remek gólpassznak köszönhetően 89. percben győzelemre vitte a csapatot.

A meccs előtt, mind a két edző nagy tisztelettel nyilatkozott másikról.

„Carlos a futballtörténelem egyik legsikeresebb edzője. Korábban volt szerencsém vele beszélgetni a futballról. Nagyon jól megszervezi a csapatát, így nekünk tökéletes teljesítménnyel kell előrukkolnunk. Elemeztük az első 4 meccsüket, a támadójátékokuk nagyszerű, de védekezésében is jó helyt állnak. Bármikor megbüntethetik, ha hibázunk.” –  mondta Simone Inzaghi  az Inter edzője.

„A Celta Voge ellen jól játszottunk, de az Inter elleni meccs teljesen más lesz. Az Internek ugyan új edzője van, és sok új játékosa, de a struktúrájuk ugyanaz. Megpróbáljuk a legjobbunkat nyújtani, és kontrollálni a meccset.” – nyilatkozta Carlo Ancelotti Real Madrid edzője

Atlético Madrid – Porto 0-0

A Barcelonából visszajövő Antoine Griezmann nem lépett a pályára, ami talán érzékelhető is volt a játék során. Egyik csapatnak sem volt sok kaput veszélyeztető támadása.

Brugge – PSG 1-1

Sok foci drukker várta, hogy láthassa együtt játszani újra Neymart és Messit, akikhez csatlakozott Mbappé is. Többen gondolják róluk, hogy jelenleg ők az arany trió. Viszont a meccsen ebből nem sokat lehetett érzékelni, ugyanis egyetlen 15. percben szerzett góljukat is a baszk, Ander Herrera szerezte. A labda lehet, hogy a PSG-nél volt többet, mégis a Bruggenak több helyzete volt. Majd a 27. percben Hans Vanaken góljával egyenlítettek.

A meccset követően nyilatkozott Simon Mignolet, a Brugge kapusa: „Igazából nem volt valami sok dolgom. Volt 2-3 védésem, amik nem voltak nehezek.”

Liverpool – Milan 3-2

Nem maradtunk ki izgalmas meccsekből a héten sem, mert két nagyobb csapat vette fel egymással a versenyt és nem kevés gólt láthattunk tőlük. A Milan sztárja Zlatan Ibrahimovic ismét lesérült ezért ki kellett hagyja a meccset, így még inkább a Liverpool látszódott esélyesnek a győzelemre. A 22 éves liverpooli hátvéd, Trent Alexander-Arnold lőtte kapura, ami viszont megpattant Fikayo Tomorin és emiatt öngólt lett. Később, szabálytalanság miatt tizenegyest ítélt a bíró és Szalah rúghatott, amit a kapus viszont kivédett.  A Milán a 42. percben már úgy érezte, hogy a másik kapuba is tudnának gólt lőni, amit Ante Rebic vitt véghez. A Liverpool alig tudta felfogni a történteket, mert két percre rá ismét gólt kaptak, de most Brahim Diaztól. Csak egy kis szünet kellett „A Vöröknek”, mert a félidő után Szalah már meg is célozta a kaput és 3-2 lett az állás.

Manchester City – Lipcse 6- 3

Hazánkban is sokan végig követték ezt a meccset, mivel a Lipcsében több magyar focista is van, úgymint Szoboszlai Dominik, Gulácsi Péter, vagy Willi Orbán.

A City már a 16. percben megszerezte a vezetést Nathan Aké egy szöglet utáni fejeléssel. A lipcsei játékos, Nordi Mukiele is megirigyelte ezt a manővert, mert ő is kaput talált fejévvel, csak éppen saját kapuját, ami Gulácsi számára is képtelenség volt védeni. Christopher Nkunku francia támadó szépített 2-1-re. Az első félidőben 2 perc hosszabbítás volt és Klostermann kezezése miatt jött a büntetés. A City csatára, Rijad Mahrez bal felső sarokba lőtte a labdát.

A második félidőben az 51. percben Nkunku megint ünnepelhetett gólja miatt. De rá öt percre jött is a válasz Jack Grealishtől, aki 14 méterről lőtte be. Nkunku 73. percben már meg is szerezte mesterhármasát a meccs alatt. De erre is válaszolt a City 2 percen belül most Joano Cancelo találatával. A 83. percben Gabriel Jesus kihasználta a védők hibáját és ezzel 6-3 lett a végeredmény.

Sporting – Ajax 1-5

Az Ajax is kitett magáért szerdán, már a 2. percben Sebastien Haller gólja révén vezettek. A csatár Franciaországban született, de az elefántcsontparti válogatott csapatában játszik. Ráadásul idén csatlakozott a holland csapathoz, amivel az Ajax is jól járt, mert a meccs végén meg lett a mesternégyese is. Paulinhonak sikerült szépítenie a 33. percben, de rá 6 percre a holland, Steven Berghuis is betalált a kapuba.

Ezzel lezárult a Bajnokok Ligája első csoportköre, de szeptember 28-án kedden és 29-én szerdán folytatódnak a mérkőzések.

Közreműködött: sportplaz.hu

Források: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10