[metaslider id="9331"]

Bajnokok Ligája összefoglaló és 7 focista furcsa szokása

REAL MADRID – LIVERPOOL :3-1

Raphaël Varane-nak, a Real Madrid francia védőjének pozitív lett a koronavírus tesztje, így ki kellett hagynia a Liverpool és a Barcelona elleni mérkőzést is, akárcsak csapattársának, Sergio Ramos-nak, aki sérülés miatt nem állt Zinédine Zidane rendelkezésére. Az utóbbi játékos, Ramos elmondta, hogy még több évig a jelenlegi csapatában szeretne játszani, annak ellenére, hogy a nyáron lejáró szerződését még nem újította meg.

A 27. percben már vezetést szerzett a Real Madrid. Toni Kroos kiváló passza után Vinícius talált be.

A következő gólt Marco Asensio szerezte, mint 10 perccel később Trent Alexander-Arnold hibája után. A Liverpool kapusának, Alisson Becker feje fölött átemelte a labdát, és onnan könnyűszerrel rúgta be, amit már Andrew Robertson már nem tudott megakadályozni. A félidő után Mohamed Salah-nak, a Vörösök csatárjának sikerült szépítenie. A király gárda ezzel nem fejezte be a góllövést. Benzema passzolt jobbról Modricnak, aki Vini Jr.-nak adta a labdát, és a bal alsóba be is rúgta azt.

Így lett a végeredmény 3-1 a Real Madrid javára. A Liverpoolnak azonban maradt még esélye a továbbjutásra annak az egy idegenben lőtt gólnak köszönhetően, így majd otthon tudnak bizonyítani, de ehhez több erőfeszítés szükséges.

MANCHESTER CITY – DORTMUND :2-1

A 19. percben már vezetett a Manchester City, a vendégek labdavesztése miatt. Ezt kihasználva Kevin De Bruyne remek indítással átadta a labdát Fodennek, aki Mahreznek passzolta. Még sikerült a City játékosának 16-oson belül tartani, és gólpasszt adni De Bruynének, aki az ötösről belőtte.

A Dortmund csak a 84. percben tudott egyenlíteni, de megérte kivárni, ugyanis Erling Haaland indította Marco Reust, aki lefutva a védőket, 10 méterről lőtt gólt, amibe a City kapusa, Ederson belenyúlt, de nem tudott védeni. A hosszabbítás előtt, pontosabban a 90. percben a hazaiak visszaszerezték a vezetést. De Bruyne adott szenzációs keresztlabdát jobbról Gündogannak, aki az ötös bal csücskénél lekészítette Fodennek. A három perc hosszabbítást már nem tudta kihasználni BVB, így maradt a 2:1-es állás.

BAYERN MÜNCHEN – PARIS SAINT-GERMAIN :2-3

A hazaiak legnagyobb sztárja, Robert Lewandowski sérülés miatt kihagyni kényszerült a találkozót, míg Serge Gnabry pozitív koronavírus tesztje miatt maradt ki. Az ellenfél csapatából, A Paris Saint-Germain olasz középpályása, Marco Verratti és honfitársa, Alessandro Florenzi is pozitív koronavírus tesztje miatt nem vehetett részt a meccsen. Már a 3. percben Neymar gólpassza után Kylian Mbappé gólt lőtt Manuel Neuernek. 9 perc múlva már jött is a következő gól Julian Draxler által, amit végül a bíró nem adott meg les miatt. A Bayern hiába próbálkozott, mivel a 28. percben már újból a hálóban volt a labda Marquinhos találata miatt. A címvédők mégis higgadtak maradtak, aminek hála a 37. percben Benjamin Pavard beívelését Choupo- Moting befejelte, és ezzel sikeresen szépített. A szünetet követően az egyre jobb formában játszó Thomas Müllernek sikerült egyenlítenie. Viszont ezzel nem lett vége a góloknak, mert az első gól tulajdonosa, Mbappé a 68. percben ismét betalált. A 22 éves francia, Kylian Mbappé fantasztikusan teljesített a meccsen, viszont érdemes kiemelni Navast is, akinek ugyanolyan szerepe volt a győzelemben. A PSG kapusa összesen tíz védést mutatott be a meccs alatt. Igaz, hogy Lewandowski nem játszott, ezért is tudott efféle bravúrokat bemutatni. Ráadásul már a Barcelona elleni visszavágón is kilenc védése volt. Kimondható, hogy remek formában van a Costa Rica-i játékos, és rettenetesen alul van értékelve.

Ami pedig a lengyel játékost, Lewandowskit illeti, sajnos a következő meccsen sem tud játszani. Ezen kívül Jérome Boateng az idény végén távozik a címvédőktől.

PORTO – CHELSEA :0-2

A Chelsea 2014 óta először jutott be a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában.

Igaz, jóval kevesebb figyelmet kapott ez a meccs, mint a többi, aminek talán a kevesebb gól az oka. Az első gólig a 32. percig kellett várni, amit Mason Mount szerzett Jorginho passza után.

A Porto, mind az első félidőben, mind a második félidőben próbálkozott, de a vendégek nem engedték magukat.  Ben Chilwell megszerezte a labdát, megtolta Agustín Marchesín mellett, majd az üres kapuba lőtt.

REAL MADRID – BARCELONA :2-1

Ahogyan a Liverpool ellen, most a Barcelona ellen is nagyon szépen játszott a királyi gárda. Akár már az első félidőben is lőhetett volna több gólt a hazai csapat. Kroos második szabadrúgásgólja szerencsésnek mondható, mivel két játékoson is megpattant.

Sok szabálytalanság, és néhány kétes bírói döntés is volt a meccs alatt. Ugyanakkor kimondható, hogy nem az elmaradt büntetők miatt kapott ki a Barcelona, hanem a Real Madrid jó játéka okán.

Érdekességek: Hét focista furcsa hobbija